close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 czerwca 2017

  Czerwcowe spotkanie ze sztuką i kolorowym światem Morza Bałtyckiego

  Dzień Dziecka każdego roku jest okazją do spotkania z najmłodszymi przedstawicielami polonijnego grona i ich rodzicami. W sobotę 3 czerwca gościliśmy w galerii Art23 w Dongshankou. Wybór miejsca nie był przypadkowy, bowiem w tym roku zaproponowaliśmy zabawę, która uczy, inspiruje, rozwija kreatywność i wyobraźnię plastyczną dzieci. Pomaga także kształtować ich poczucie estetyki.

  fot. Galeria Art23

  Razem z dziećmi przenieśliśmy się w bogaty świat Morza Bałtyckiego i odkrywaliśmy jego tajemnice. Pomógł nam w tym projekt „Balticarium” stworzony przez Natalię Uryniuk, młodą polską ilustratorkę, absolwentkę i doktorantkę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dzięki kolorowym ilustracjom, filmom, animacjom i grze komputerowej dzieci poznawały w lekki i zabawny sposób zwierzęta żyjące w Bałtyku, meduzy, małże, ryby, ptaki i ssaki.

   

   

  Babka Piaskowa „Niewidka”, Chełbia modra „Galaretka”, Kaczka krzyżówka „Modnisia”, Dobijak „Długasek”, Dorsz „Elegancki Wąsik” to tylko niektóre z nich. Można było poznać ich zwyczaje, ciekawostki i wierszyki na ich temat. Później dzieci same, a najmłodsze z pomocą rodziców, rysowały, malowały i wycinały wybrane zwierzęta z prezentacji. Największą sympatią cieszyła się Foka Szara „Słodziak”. Wszystkie przygotowane prace znalazły się na wspólnej wystawie w prawdziwej galerii sztuki.

   

  Sądząc po dużym zaangażowaniu i zainteresowaniu zarówno prezentacją jak i twórczością artystyczną i zabawą spotkanie można uznać za udane.

   

  Kolorowe wydrukowane obrazki zwierząt z „Balticarium” dzieci zabrały na pamiątkę do domu. Wszystkich, którym nie udało się wziąć udziału w sobotniej zabawie zapraszamy na www.balticarium.com. A za rok na kolejny Dzień Dziecka z Konsulatem Generalnym RP w Kantonie.

  IMG_1195-198
  IMG_1078-95
  IMG_1047-70-7
  IMG_1031-54副本
  IMG_1113-127-27

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: