close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 lutego 2017

  Polska jest liderem na światowym rynku gier wideo. Polski przemysł gier wideo to dziś ponad dwieście pięćdziesiąt firm tworzących swoje produkty dla zróżnicowanych grup odbiorców. Wiele polskich gier stało się bestsellerami na rynkach zachodnich.

  Branża corocznie zaprasza na Targi Gier, Rozrywki i Multimediów POZNAŃ GAME ARENA. W roku 2016 w ciągu 3 dni targi odwiedziło 71 328 osób, przyznano 800 akredytacji dziennikarzom i twórcom internetowym, stoiska przygotowało 150 wystawców, ustawiono 850 stanowisk do gry do pełnej dyspozycji zwiedzających. Zwiedzający mogli się także zapoznać produkcjami, które zostaną wydane w 2017 roku.

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych od dwóch lat współpracuje z Fundacją Indie Games Polska, która zrzesza producentów polskich gier wideo. W ramach współpracy powstał m.in. film promujący branżę, będący jednocześnie relacją z wspomnianych wyżej Targów. Film został pokazany po raz pierwszy przez MSZ i Fundację Indie Games Polska 1 lutego podczas konferencji „Historia w grach wideo”.

   

  Poniżej linki do filmu:

   

  https://www.youtube.com/watch?v=AOpKMQjWkGo&feature=youtu.be (wersja krótka)

  https://www.youtube.com/watch?v=EGYEGBnb4VA&feature=youtu.be (wersja pełna)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: