close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 marca 2017

  KG RP w Kantonie ma przyjemność poinformować o XVI edycji konkursu o nagrodę „Kustosza Pamięci Narodowej” przyznawaną przez Instytut Pamięci Narodowej za aktywne upamiętnianie historii narodu polskiego w latach 1939-1989.

  Nagroda „Kustosz Pamięci Narodowej” przyznawana jest osobom, a także instytucjom i organizacjom społecznym. Laureatów wyłoni Kapituła Nagrody, której przewodniczy prezes IPN Jarosław Szarek. Nagroda ma charakter honorowy, a jej laureaci otrzymują tytuł Kustosza Pamięci Narodowej.

   

  Kandydatów do nagrody – do 15 marca 2017 roku – mogą zgłaszać nie tylko miłośnicy historii, ale również instytucje i organizacje społeczne. Zgłoszenie kandydata polega na wypełnieniu i przesłaniu formularza online, dostępnego na stronie internetowej IPN pod linkiem:

   

  http://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/konkursy-i-nagrody/nagroda-kustosz-pamieci/2017/38718,XVI-edycja-Nagrody-IPN-Kustosz-Pamieci-Narodowej.html

   

  Podobnie jak w latach poprzednich jest możliwość przyznania nagrody post mortem oraz osobom, instytucjom lub organizacjom, które działają za granicą na rzecz upamiętnienia historii Polski w latach 1939-1989 r. lub wspierały w przeszłości niepodległościowe dążenia Polaków i ich walkę z okupantem niemieckim, sowieckim lub komunistyczną dyktaturą. 

   

  Szczegółowych informacji udziela:

  Piotr Sieczkowski

  Tel.: (22) 581 85 53, e-mail.: piotr.sieczkowski@ipn.gov.pl

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: