close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 28 kwietnia 2017

  26 kwietnia gościliśmy liczną, czterdziestoosobową grupę z Zhaoqingu – studentów i lektorów języka polskiego oraz dziekana tamtejszego Uniwersytetu.

  Zwyczajem Konsulatu Generalnego RP w Kantonie są spotkania z chińskimi studentami uczącymi  się języka polskiego i zainteresowanymi naszych krajem.

  26 kwietnia gościliśmy  liczną, czterdziestoosobową grupę z Zhaoqingu – studentów i  lektorów języka polskiego oraz dziekana tamtejszego  Uniwersytetu.

  Rozpoczynając spotkanie Konsul Generalna Joanna Skoczek opowiedziała o zadaniach i codziennej pracy konsulatu, przedstawiła także możliwości i korzyści studiowania w Polsce.

  Nasi goście zadawali liczne pytania dotyczące życia w Polsce i jej walorów turystycznych.

  Mniej formalnym punktem spotkania był quiz dotyczący wiedzy o Polsce, historii, geografii, kulturze i kuchni naszego kraju. Chińscy studenci radzili sobie z pytaniami całkiem nieźle, starając się równocześnie  ćwiczyć  język polski.

  Największym zainteresowaniem cieszyło się zadanie polegające na połączeniu nazwisk znanych  Polaków z dziedzinami nauki, w których się specjalizowali. Było to jednocześnie jedno  z najtrudniejszych pytań i nie wszystkim uczestnikom  udało się udzielić kompletu poprawnych odpowiedzi.  Quiz okazał się, być może nie najłatwiejszą, ale  dobrą i kształcącą zabawą. Wszystkie uczestniczące w nim drużyny otrzymały nagrody.

  Dla większości studentów Uniwersytetu w Zhaoqingu  „Dzień otwarty” w konsulacie  był pierwszym kontaktem z placówką zagraniczną i, jak stwierdzili, bardzo ciekawym doświadczeniem.

  Tagi: news

  20170426_DzienOtwarty_Zhaoqing 002
  20170426_DzienOtwarty_Zhaoqing 003
  20170426_DzienOtwarty_Zhaoqing 007
  20170426_DzienOtwarty_Zhaoqing 008
  20170426_DzienOtwarty_Zhaoqing 014

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: