close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 29 maja 2017

  Konsulat Generalny RP w Kantonie gościł w maju młodą polską artystkę Natalię Uryniuk, absolwentkę i doktorantkę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej zainteresowania artystyczne to przede wszystkim malarstwo, grafika i ilustracja.

  Prace Natalii Uryniuk mają charakterystyczny styl wyraźnie inspirowany twórczością Henri Matissa i Fridy Kahlo.,  Dzięki ciekawym  skojarzeniom,  technice łączenia stylów i środków artystycznych, a przed wszystkim niezwykle  wyrazistym  kolorom, pokazują nieco odrealniony świat, niejednokrotnie  zabarwiony  humorem i przymrużeniem oka.

   

   

  „Balticarium” - wielowymiarowy projekt, obejmujący prezentacje, gry komputerowe, animacje i ilustracje  przybliża nam  bogaty świat Morza Bałtyckiego,  przedstawia żyjące w nim stworzenia, zwraca także uwagę na zagrożenia dla jego ekosystemu związane z zanieczyszczeniem środowiska, m.in. z  mikroplastikiem.

  Podczas pobytu w Kantonie Natalia Uryniuk miała okazję spotkać się z chińskimi studentami sztuk plastycznych.  Na Wydziale Designu  Uniwersytetu w Shenzhen przeprowadziła wykład dotyczący sztuki ilustracji.  Spotkanie w Akademii Sztuk Pięknych  w Kantonie obejmowało zarówno wykład jak i trzygodzinne warsztaty dla sześćdziesięciu studentów. Ich zadaniem było przygotowanie plakatów społeczno-ekologicznych na temat mikroplastiku. Chińscy  studenci bardzo dobrze poradzili sobie z tym niezbyt łatwym wyzwaniem. Okazało się przy tym, że ich sposób przedstawiania problemu oraz  stosowane techniki są bardzo podobne do prac studentów Natalii z Gdańskiej ASP, którzy otrzymali takie samo zadanie,

   

   

  Pomimo młodego wieku Natalia Uryniuk prezentowała swoje prace na  wielu wystawach nie tylko w Polsce, ale także w kilku miejscach w Europie i w Azji. 24 maja w galerii EMGdotArt w Kantonie została otwarta jej pierwsza indywidualna wystawa w Chinach.

   

   

  W przedmowie do wystawy Joanna Skoczek,  Konsul Generalna RP w Kantonie napisała:

   „ Cieszę się, że wspólnie z naszym sprawdzonym partnerem EMG możemy zaprezentować Państwu  wystawę prac Natalii Uryniuk noszącą poetycko brzmiący tytuł “On the wave of dreams/Na fali marzeń”. Zauważyłam zabawną zbieżność : chiński wyraz “fala”, 波 jest przedstawiany przez ten sam znak, który występuje w nazwie naszego kraju, Poland: 波兰. Być na fali oznacza: osiągnąć popularność, odnieść sukces, mieć ambicje. Zatem: Polska jest na fali”.

  Wystawa Natalii Uryniuk będzie czynna do 24 czerwca 2017 r.  Gorąco zachęcamy do jej obejrzenia.

  Adres: Galeria EMGdotArt, C5, Redtory, 128 Yuan Cun Si Heng Road, Tian He District,

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: