close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • STRONA GŁÓWNA

 • 21 kwietnia 2017

  Od 19 kwietnia w Guangdong Museum of Art w Kantonie można obejrzeć zorganizowaną przez Konsulat Generalny RP w Kantonie we współpracy z muzeum wystawę fotografii „Through Chinese Lens. Poland”.

  Otwierając wystawę w obecności licznie zgromadzonej międzynarodowej publiczności Konsul Generalna Joanna Skoczek przedstawiła ideę jej powstania:

   

  „Naszym zadaniem w Chinach jest jak najpełniejsze przybliżenie naszego kraju, Polski, mieszkańcom Chin. Staramy się przedstawiać interesujących ludzi, naszą niezwykle bogatą kulturę, trudną historię, ciekawe i  piękne miejsca oraz wspaniałą polska kuchnię. Oczywiście robimy to z naszej polskiej perspektywy. Jak zatem uwzględnić różnice kulturowe i historyczne, które mogą i z pewnością wpływają na inny odbiór naszej rzeczywistości? Zdecydowaliśmy, że cenna będzie pomoc naszych chińskich przyjaciół, którzy spojrzą na nasz kraj własnymi oczami, przez pryzmat własnej wrażliwości i doświadczenia.”

   

  O tę pomoc poprosiliśmy dwoje uznanych fotografików, Yang Lili and Chen Zhe, którzy latem ubiegłego roku na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Kantonie byli  w Polsce i  odwiedzili trzy miasta: Warszawę, Łódź i Wrocław.

   

  Ich zdjęcia są  zapisem wrażeń, spotkań z architekturą, historią  i atmosferą tych miast, także z ich mieszkańcami, których utrwalili na zdjęciach zarówno w  codziennych, jak i bardziej uroczystych sytuacjach.

   

  Wizyta chińskich fotografików w naszym kraju zbiegła się w czasie z trwającymi w Polsce Światowymi Dniami Młodzieży. Szczególny klimat towarzyszący temu wydarzeniu znalazł także odbicie w ich zdjęciach.

   

  Jak wygląda Polska w chińskim obiektywie? Przekonajcie się Państwo sami.

  Wystawę można obejrzeć do 28 kwietnia w Guangdong Museum of Art, 38 Yanyu Road, Ersha Island, Guangzhou

  广东美术馆, 广州市二沙岛烟雨路38号

  Serdecznie zapraszamy.

  DSC_0939
  DSC_0940
  DSC_0946
  DSC_0964
  DSC_0986
  DSC_1010

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: