close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • STRONA GŁÓWNA

 • 6 grudnia 2017

  W dniach 1-3 grudnia 2017 r. w centrum wystawowym Shenzhen Convention & Exhibition Center odbyła się czwarta edycja targów China (Shenzhen) International Tourism Expo skierowanych głównie do przedsiębiorców z branży turystycznej, m.in. chińskich biur podróży, ale także do osób prywatnych zainteresowanych podróżami zagranicznymi.

  Organizację polskiego stoiska koordynował pekiński oddział Polskiej Organizacji Turystycznej, a wsparcia inicjatywie udzieliła Konsul Generalna RP w Kantonie Pani Joanna Skoczek. Na stoisku swoją ofertę prezentowało pięć polskich firm. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli chińskich biur podróży, które mają lub planują mieć w ofercie wycieczki do Polski. Ich uwagę przyciągała również hostessa w tradycyjnym polskim stroju ludowym. Pierwszego dnia targów odbyło się seminarium poświęcone Polsce jako atrakcyjnemu kierunkowi turystycznemu, podczas którego przedstawicielka Konsulatu Generalnego RP w Kantonie przybliżyła zgromadzonym właścicielom i pracownikom chińskich biur podróży procedurę ubiegania się o wizę do Polski dla obywateli i rezydentów Chin. Po prezentacji zorganizowano krótki test wiedzy z zakresu wiz i zdobytych o Polsce informacji, w którym nagrodą był cieszący się w Chinach dobrą renomą polski alkohol.  

   

  W związku z rosnącym zainteresowaniem obywateli Chin wyjazdami do krajów europejskich w celach turystycznych, biznesowych i edukacyjnych udział firm polskich w targach jest niezbędny dla promocji Polski jako doskonałego miejsca do realizacji tych planów. Aktywna promocja na targach przyczyni się z pewnością do zwiększenia obecności Polski w chińskich mediach społecznościowych oraz innych platformach elektronicznych. Przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej planują większą obecność na przyszłorocznych targach turystycznych w prowincji Guangdong, w tym również w Kantonie. 

  1206_1
  1206_4
  IMG_5765
  IMG_5775
  IMG_5777
  IMG_5795

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: