close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • ARCHIWUM 2017, 2018

 • 28 listopada 2018

  Jak co roku Konsulat Generalny RP w Kantonie zorganizował spotkanie polonijne, które tym razem było dodatkowo okazją do pożegnania kończącej swoją misję w Kantonie Konsul Generalnej Joanny Skoczek oraz powitania Adama Bralczyka, który będzie pełnił tę funkcję od 1 grudnia br.

  W sobotę 24 listopada na zaproszenie Konsulatu do galerii MXQ Art Space w eleganckiej części miasta przybyła niemal setka mieszkających w naszym okręgu konsularnym Polaków wraz z rodzinami. Przy akompaniamencie utworów Czesława Niemena w nowoczesnych jazzowych aranżacjach mogliśmy zarówno spędzić wieczór wśród starych dobrych znajomych, jak i poznać Polaków, którzy są w Chinach od niedawna. Wydarzenie było okazją, by porozmawiać i wymienić się z rodakami praktycznymi informacjami i doświadczeniami, a dla dzieci – by pobawić się z innymi, używając języka polskiego.

   

  Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyły się również tradycyjne potrawy zaserwowane tego wieczoru: bigos, sałatka jarzynowa, pierogi, ryba po grecku, piernik czy polskie wędliny i obwarzanki były dla wielu osób pierwszym od dawna kontaktem z polską kuchnią.

   

  Spotkanie po raz kolejny dowiodło tego, jak zgraną grupą jest polska społeczność mieszkająca w naszym okręgu konsularnym.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: