close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 28 czerwca 2019

  Między 30 czerwca a 27 lipca br. gdańskie trio zagra 20 koncertów w 12 chińskich miastach, w tym w Kantonie i Shenzhen. Trasa organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku.

  Confusion Project wystąpi w renomowanych salach koncertowych, klubach jazzowych i konserwatoriach muzycznych, poprowadzi także warsztaty dla chińskich studentów. Zespół zagra w składzie: Michał Ciesielski - fortepian, Konrad Żołnierek - gitara basowa oraz Adam Golicki - perkusja. Do zespołu w wybranych miastach dołączy chiński gitarzysta Jun Xiao. Trasa koncertowa zatytułowana „Finding True Nature 2019“ promuje trzeci album zespołu, „PRIMAL”, opowiadający o podróży samotnego człowieka, który w kontakcie z przyrodą odnajduje swoją prawdziwą naturę i pierwotność.

   

  Zespół Confusion Project powstał w 2012 r. i brał udział w prestiżowych festiwalach takich jak Jazz Nad Odrą, Komeda Jazz Festival czy Baikal Waves. „Celem Jazz Po Polsku jest promocja polskiej muzyki improwizowanej poza granicami kraju, jako gatunku z wieloletnimi tradycjami i historią. Projekt pomaga również w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy kulturalnej i integruje środowisko artystów z wielu państw. Doskonałym przykładem na to jest udział w nadchodzącej trasie chińskiego gitarzysty Jun Xiao, który koncertował w Polsce w grudniu zeszłego roku, a fachu uczył się m.in. w Nowym Jorku od naszego mistrza, Rafała Sarneckiego” - mówi Jakub Krzeszowski, twórca projektu Jazz Po Polsku i organizator chińskiej trasy zespołu.

   

  Trasa koncertowa organizowana jest we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, Instytutem Polskim w Pekinie i Fundacją Plateaux. Koncerty odbywają się pod patronatem honorowym Konsulatów Generalnych RP w Chengdu i Kantonie oraz patronatem medialnym Radia Gdańsk, Jazz Forum i Jazz Press.

   

  Na terenie prowincji Guangdong zespół wystąpi trzy razy:

  19.07, godz. 21:30 - Kanton, JZ Club
  阅江西路珠江啤酒博物馆大酒桶 琶醍A区入口
  The Bucket, ZhuJiang Beer Museum, Yue Jiang Xi Road, dzielnica HaiZhu

  20.07, godz. 20:00 - Kanton, Brasston
  中国.广州.天河区.珠江新城花城大道南天广场D01铺.(靠近室外停车场)
  D01. Natan Plaza, Huacheng Ave., Zhujiang New Town, dzielnica Tianhe

  21.07, godz. 21:00 - Shenzhen, Lavo
  piętro 1M, Kerry Plaza T3, Zhongxin 3rd Road, dzielnica Futian
  深圳市 福田区 中心四路1号 嘉里建设广场 T3栋 1M层

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: