close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 30 kwietnia 2019

  Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w dniu 25 kwietnia br. w hotelu Four Seasons w Kantonie odbyło się przyjęcie okolicznościowe, w którym na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Kantonie Pana Adama Bralczyka udział wzięło blisko 300 gości.

  Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w dniu 25 kwietnia br. w hotelu Four Seasons w Kantonie odbyło się przyjęcie okolicznościowe, w którym na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Kantonie Pana Adama Bralczyka udział wzięło blisko 300 gości, m.in. reprezentantów miejscowych władz, korpusu konsularnego, uniwersytetów, instytucji kultury, biznesu, przedstawicieli firm z branży turystycznej oraz Polaków ze środowisk kreatywnych. Przyjęcie zostało uświetnione koncertem w wykonaniu Pani Katarzyny Borek na fortepianie oraz Pani Vanessy Zhou na skrzypcach. Artystki zaprezentowały m.in. utwory Chopina i Paderewskiego.

   

  Wśród gości należy podkreślić obecność Pana Yuan Baocheng, Wiceprzewodniczącego Komitetu Prowincjalnego Guangdong Chińskiej Ludowej Konferencji Konsultacyjnej, któremu serdecznie dziękujemy za przybycie.

   

  W swoim przemówieniu Konsul Generalny przypomniał o 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Chinami. Podkreślił, że Polska należy do grona państw, które najwcześniej uznały Nowe Chiny. Wyraził także zadowolenie z powodu obecności licznej reprezentacji przedstawicieli władz Regionu Autonomicznego Guangxi-Zhuang oraz faktu, że we wrześniu br. Polska będzie obecna w roli państwa partnerskiego na 16. edycji targów China-ASEAN Expo w Nanningu. Konsul Generalny pochwalił zacieśnianie współpracy między Polską a Chinami na szczeblu samorządowym w okręgu konsularnym Konsulatu Generalnego RP w Kantonie. Na koniec zostali wspomniani chińscy tłumacze, którzy od lat przybliżają polską literaturę chińskim czytelnikom. Konsul Generalny serdecznie im podziękował i życzył dalszej owocnej pracy.

   

  Wiceprzewodniczący Yuan Baocheng w swoim przemówieniu również nawiązał do długoletniej historii polsko-chińskich stosunków ostatecznie utwierdzonych 70 lat temu, gdy powstała Chińska Republika Ludowa. Echem po sali rozniosło się wspomnienie o Michale Boymie, pierwszym Europejczyku, który prezentował na Zachodzie naukowe i kulturowe osiągnięcia Chin. Pan Yuan mówił także o handlu miedzy prowincją Guangdong a Polską. Gość podkreślił, że prowincja Guangdong pracuje nad zwiększeniem przejrzystości środowiska inwestycyjnego w celu lepszej integracji Inicjatywy Pasa i Szlaku, w tym Polski.

   

  Oczekując na rozpoczęcie wydarzenia, goście mogli obejrzeć wystawę „About Polska”, która prezentuje to, co w naszym kraju najciekawsze i najpiękniejsze – od dzikiej przyrody po nowoczesną architekturę i wyjątkowo atrakcyjne wydarzenia kulturalne. Po przemówieniach goście chętnie próbowali rozmaitych dań kuchni polskiej przygotowanych przez włoskiego szefa kuchni hotelu Four Seasons, w tym barszczu, pierogów ruskich i pączków.

  1
  2
  3
  4
  5
  7
  8
  6
  IMG-3681
  rzędy

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: