close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 29 października 2018

  18 października 2018 r. Konsulat Generalny RP w Kantonie gościł młodzież z Huamei International School. Celem spotkania było przybliżenie pracy Konsula Generalnego, zadań Konsulatu, a także przestawienie najważniejszych faktów o Polsce i polskiej kulturze.

  Konsul Generalna Joanna Skoczek opowiedziała młodzieży w wieku 15-17 lat z Korei Południowej, Wietnamu, Tajlandii i innych krajów Azji o pracy kierownika placówki konsularnej i wyzwaniach z nią związanych, a także specyfice pracy w Chinach. Uczniowie w asyście wicekonsul Joanny Jachacy odwiedzili sekcję wizową Konsulatu oraz zapoznali się z procedurami przyznawania wiz do Polski.

   

  Następnie goście wysłuchali prelekcji o Polsce. Młodzież miała okazję usłyszeć nie tylko o najpiękniejszych miejscach w naszym kraju, polskiej kuchni i zawiłościach języka, ale także poznać polskie marki kosmetyczne i odzieżowe, gry komputerowe i filmy. Dzięki wiedzy zdobytej w czasie prezentacji słuchacze doskonale poradzili sobie w quizie na temat Polski.

   

   

  Kolejną częścią spotkania były gry integracyjne, w czasie których uczniowie podzieleni na dwie drużyny razem z pracownikami Konsulatu wspólnie za pomocą jednego pędzla pisali chińskie znaki.

   

   

  Spotkanie zakończyła sesja zdjęciowa i wręczenie gościom dyplomów uczestnictwa w spotkaniu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: