close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 czerwca 2019

  Jak co roku 1 czerwca Polacy w okręgu konsularnym KG w Kantonie z zapałem zaangażowali się w obchody Dnia Dziecka. W sobotni poranek w słonecznym Shenzhen najmłodsi i trochę starsi mieli okazję spotkać się na wspólne świętowanie w szkole Recognize International Academy.

  W sobotę 1 czerwca br. rodzice z Shenzhen, przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Kantonie, zorganizowali obchody Dnia Dziecka dla środowiska Polaków zamieszkałych w Shenzhen i okolicach. W imprezie udział wzięli najważniejsi goście – dzieci, a także nauczyciele, rodzice i pracownicy Konsulatu.

   

  Spotkanie już po raz drugi odbyło się na terenie szkoły Recognize International Academy w Shenzhen, w której uczy się kilkoro polskich dzieci. Miało ono charakter rodzinnego pikniku i obfitowało w gry i zabawy zorganizowane przez profesjonalną animatorkę przy pomocy chińskiej studentki polonistyki Marioli. Oprócz zapewnionych przez organizatorów pizzy i pierogów na stołach gościły tradycyjne wypieki, słodycze i owoce przyniesione przez dzieci i rodziców. Podczas spotkania przedstawiciele Konsulatu rozdawali materiały o Polsce, jej historii i tradycjach oraz edukacyjne kolorowanki, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez gości.

   

  Dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie i czas poświęcony za organizację tego wydarzenia. Cieszymy się, że inicjatywy spotkań służących promocji Polski, języka polskiego oraz wzmacnianiu więzów z ojczyzną wychodzą bezpośrednio od Państwa. Zachęcamy do podejmowania inicjatyw kulturalnych i promocyjnych - Konsulat Generalny RP w Kantonie postara się w miarę możliwości udzielić wsparcia.

   

  Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i do zobaczenia następnym razem!

  dd1
  dd2
  dd3
  dd4
  dd5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: