close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 15 września 2018

  Według najnowszych informacji meteorologicznych, w niedzielę 16 września spodziewane jest w regionie nadejście super tajfunu Mangkhut, który pojawi się na Morzu Południowochińskim w sobotę, przesuwając następnie w kierunku zachodnim do wybrzeża Chin. Jest to 22 tajfun w tym roku, prawdopodobnie najsilniejszy od dziesięcioleci.

  Główne uderzenie przewidywane jest w najbliższą niedzielę (16 września) w Shenzhen i Zhuhai, oczekiwane są ulewne deszcze, bardzo silny wiatr (dochodzący do 200-250 km/h) oraz szkwał na morzu. Władze prowincji Guangdong ostrzegają mieszańców i osoby przebywające na jej terytorium o konieczności zachowania szczególnej ostrożności, pozostawania w pomieszczeniach, zabezpieczenia okien i przedmiotów ruchomych oraz śledzenia najnowszych doniesień i stosowania się do ew. przyszłych instrukcji wysłanych drogą telefoniczną w ramach systemu alarmowego.

  Źródło: https://www.scmp.com/topics/super-typhoon-mangkhut

   

  W związku z tajfunem bardzo prawdopodobne jest poważne zakłócenie ruchu kolejowego i powietrznego w regionie, włącznie z czasowym zawieszeniem połączeń i funkcjonowania lotnisk w niedzielę oraz poniedziałek. Zawieszona została sprzedaż biletów na pociągi intercity Kanton-Hongkong, Kanton-Shenzhen, Shenzhen-Hangzhou, Kanton-Zhuhai oraz wszystkie pociągi z prowincji Hunan do Kantonu, Shenzhen i Zhuhai w dniach 16-18 września. Można spodziewać się utrudnień w komunikacji oraz decyzji o zawieszeniu zajęć w szkołach. Obserwatorium meteorologiczne w Shenzhen odradza przyjazdy do tego miasta w niedzielę.

   

  Władze miejscowe zamieszczają komunikaty i ostrzeżenia w mediach społecznościowych WeChat i Weibo, w tym anglojęzycznych oraz rozsyłają ostrzeżenia sms. Placówka na bieżąco monitoruje sytuację i pozostaje w kontakcie z miejscowymi służbami.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: