close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 3 kwietnia 2019

  Projekt Rock Loves Chopin, który został zaproszony do udziału w wydarzeniu, prezentuje muzykę Fryderyka Chopina w nowoczesnych multimedialnych aranżacjach.

  Już po raz trzeci w Shenzhen odbywa się Belt & Road International Music Festival. Do połowy kwietnia w salach koncertowych w Shenzhen można słuchać kompozycji artystów z krajów Nowego Jedwabnego Szlaku. Celem Festiwalu jest także wspieranie i promowanie młodych lokalnych artystów z Delty Rzeki Perłowej. O skali wydarzenia świadczy fakt, że w tym roku organizatorzy zaprosili do udziału ponad 800 artystów z 40 krajów i regionów.  

   

   

  Jednym z zespołów, które zaprezentują swoją muzykę na Festiwalu, jest polski projekt Rock Loves Chopin. Koncert zaprezentuje muzykę najwybitniejszego polskiego kompozytora w nowoczesnych multimedialnych aranżacjach. Usłyszeć będzie można mieszankę brzmień klasycznych oraz rockowych, nad którą pracowali wybitni polscy artyści. Za oprawę wizualną koncertu odpowiadają tancerze z Folies Dance Company, którzy na scenie zaprezentują pełną emocji historię życia Chopina.

   

  Koncert został wyprodukowany przez warszawską instytucję kulturalną Stołeczna Estrada i miał swoją premierę w czasie Roku Chopinowskiego w 2010 r. Scenariusz powstał z myślą o popularyzacji muzyki Chopina na świecie i po to, by zainteresować jego dorobkiem nową, młodą publiczność.

   

  Występ odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. w na scenie OCT Harbour Water Show w Shenzhen. Wstęp jest bezpłatny, a więcej informacji znaleźć można na stronie Festiwalu: www.szbrmf.org.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: