close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 11 września 2018

  Celem poradnika jest wspieranie rodziców wychowujących dzieci poza krajem ojczystym, dorastających w rodzinach mieszanych, w których jeden z rodziców nie posiada polskich korzeni.

  Drodzy Państwo,

   

  oddajemy w Państwa ręce poradnik „Dwujęzyczność w pytaniach i odpowiedziach”, którego celem jest wspieranie rodziców wychowujących dzieci poza krajem ojczystym, dorastających w rodzinach mieszanych, w których jeden z rodziców nie posiada polskich korzeni.

   

  Z faktu bycia dwujęzycznym płynie wiele korzyści dla rozwoju emocjonalnego dziecka, dla jego rozwoju intelektualnego oraz społeczno-kulturalnego. Dzieci dwujęzyczne mają dostęp do dwóch światów językowo-kulturowych: znają i pielęgnują kulturę i zwyczaje obu krajów, z którymi są związane, co pozwala budować dziecku spójną tożsamość etniczną.

   

  Ponadto umiejętność posługiwania się w życiu codziennym dwoma językami ćwiczy uwagę i elastyczność myślenia dziecka, pomaga rozwijać kreatywność, poszerzać horyzonty myślowe i zapewnia większy potencjał intelektualny.

   

  Wpieranie i promowanie dwujęzyczności jest ważnym zadaniem realizowanym przez Konsulat Generalny RP w Kantonie. Dużą radość sprawia nam Państwa udział w spotkaniach z okazji Dnia Dziecka i świąt. Mamy nadzieję, że przygotowany materiał będzie wsparciem w codziennej pracy nad rozwojem Państwa dzieci.  

   

  Joanna Skoczek

  Konsul Generalna

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: