close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 22 maja 2019

  Wystawa „Digital Dreamers” o polskich grach komputerowych przygotowana przez Indie Games Polska na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych przyciągnęła uwagę mediów na targach China (Shenzhen) International Culture Industries Fair.

  Wystawę zorganizowano w ramach kampanii ,,Polish Games - Creative Poland" Instytutu Polskiego w Pekinie, która ma na celu promocję polskich przemysłów kreatywnych w Chinach. Instytut Polski wspólnie z Konsulatem Generalnym RP w Kantonie prezentowali ponad 30-letnią historię polskiej branży gier wraz z najnowszymi projektami w tej dziedzinie.

   

   

  Na 8 stoiskach komputerowych prezentowano produkcje:

  11 bit studios: Frostpunk, Anomaly: Warzone Earth i This War of Mine;

  SUPERHOT team: Superhot;

  CI Games: Lords of the Fallen;

  Flying Wild Hog: Juju;

  The Astronauts: The Vanishing of Ethan Carter;

  Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood.

   

  Wystawa wspomniała także o takich tytułach jak Beat Cop studia Pixel Crow, Dying Light Techlandu, czy Wiedźmin 3: Dziki Gon, którego autorem jest CD Projekt Red. Nie zabrakło także gier z lat 80 i 90, kiedy to przemysł gier komputerowych dopiero rozwijał się na polskim rynku.

   

  Polska jest wiodącym producentem gier w Europie, nie dziwi więc fakt rozpoznawalności wielu z nich wśród chińskich graczy. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

   

   

   

   

   

   

  Jeżeli gry, to z pewnością w Polsce. Coraz więcej graczy z Chin wybiera Polskę jako kierunek zawodów i turniejów.

   

   

   

  Podczas targów ICIF chińscy turyści i biznesmeni z dużą uwagą słuchali prezentacji przedstawicielki Polskiej Organizacji Turystycznej. Ciekawe miejsca, muzyka, teatr i polskie specjalności kulinarne są gwarantem ciekawie spędzonego czasu w Polsce. Zapraszamy!

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: