close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 stycznia 2019

  Instytut Polonistyki na Uniwersytecie Spraw Międzynarodowych w Kantonie po raz kolejny pokazał się z jak najlepszej strony, tym razem włączając się do akcji Narodowego Czytania powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Studenci zauroczyli publiczność brawurowym odczytywaniem fragmentów książki. Ich znajomość języka polskiego na pewno zainspiruje studentów polskiej sinologii do jeszcze bardziej wytężonej nauki języka i literatury Chin.

  Oprawą wydarzenia była wystawa „About Polska” prezentująca to, co w naszym kraju najciekawsze i najpiękniejsze – od dzikiej przyrody po nowoczesną architekturę i wyjątkowo atrakcyjne wydarzenia kulturalne.

   

  Rektor GDUFS prof. Shi Youqi przyjął Konsula Generalnego Adama Bralczyka. Podkreślił, że jest pod wrażeniem zarówno aktywności Instytutu Polonistyki, jak i współpracy z Ambasadą RP oraz Konsulatem Kantonie, wyrażając nadzieję na jeszcze bliższe zacieśnienie kontaktów.

   

  Konsulat Generalny RP w Kantonie pragnie przy tej okazji podziękować prof. Mao Yinhui, kierownik Instytutu Polonistyki GDUFS, za jej wysiłki na rzecz rozwoju polonistyki w Kantonie. Dzięki dokonanemu przez prof. Mao tłumaczeniu twórczość Sławomira Mrożka – „Krótkie, ale całe historie” - spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem chińskich czytelników. Konsulat Generalny pragnie podziękować również wszystkim pracownikom Instytutu za ciężką pracę i starania, aby młoda kantońska polonistyka (a polonistyk jest obecnie w Chinach trzynaście!) dalej świeciła przykładem dla innych.

  NarCzyt1
  NarCzyt2
  NarCzyt3
  NarCzyt4
  NarCzyt5
  NarCzyt6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: