close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • ZGŁOSZENIE POBYTU W CHINACH

 •  

  Konsulat Generalny RP w Kantonie uprzejmie informuje, iż istnieje możliwość zgłoszenia swojego pobytu w Chinach na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP  www.odyseusz.msz.gov.pl/.

  Portal przeznaczony jest zarówno dla podróżujących jak i mieszkających w Chinach Polaków oraz członków ich rodzin. Zgłoszenie ma charakter całkowicie dobrowolny.

   

  Celem zgłoszenia jest umożliwienie niezwłocznego kontaktu z obywatelami polskimi przebywającymi za granicą w sytuacjach nadzwyczajnych (np. konieczność ewakuacji w związku z klęską żywiołową).

   

  System  www.odyseusz.msz.gov.pl wyposażony jest w szereg udogodnień, m.in. dostępny jest również w wersji na urządzenia mobilne, dzięki czemu podróż można zgłosić nawet w ostatniej chwili, np. na lotnisku przed wylotem, a także w trakcie pobytu za granicą. Funkcje portalu „Odyseusz” nie stanowią narzędzia kontroli turystów ani nie naruszają ich prywatności. Jedynym celem działania systemu jest usprawnienie udzielania ewentualnej opieki  i pomocy.

   

  Dane osobowe umieszczone w systemie „Odyseusz” gromadzone są i przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883) oraz wytycznymi Rady Unii Europejskiej.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: