close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • GODZINY URZĘDOWANIA

 •  

   

  Konsulat jest czynny zasadniczo od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 16:30. W soboty i niedziele, a także podczas polskich i chińskich świąt Konsulat jest nieczynny.

   

  Sprawy prawne, stanu cywilnego, paszportowe itp.

   

  W godzinach pracy Urzędu. Interesanci proszeni są o umówienie wizyty w Konsulacie telefonicznie +86 20 81219993 lub +86 20 81219994 wewn. 901 lub e-mailowo kanton.kg.sekretariat@msz.gov.pl.

   

  Sprawy wizowe

   

  Mieszkańcy prowincji Guangdong i Hainan oraz A.R. Guangxi  Zhuang mogą składać w Poland Visa Application Centre (Punkt Przyjmowania Wniosków Wizowych) firmy VFS Global (www.vfsglobal.cn/poland/china):

  w Kantonie pod adresem Tianhe Bei Lu 天河北路 28, budynek Times Square, East Tower, 时代广场东区, 8. piętro, lokal 808;

  w Shenzhen pod adresem: Budynek Kingkey 100, blok A, dzielnica Luohu, 26. piętro, lokal 3 / 广东省深圳市罗湖区京基一百大厦A座26楼03室,邮政编码:518000.
   

  Cudzoziemcy mogą także składać wnioski wizowe, umawiając datę wizyty i wypełniając wniosek wizowy on-line na stronie www.e-konsulat.gov.pl, drukując go i przychodząc następnie osobiście do Konsulatu.

   

  Wnioski indywidualnych aplikantów wizowych zarejestrowanych on-line na stronie www.e-konsulat.gov.pl przyjmowane są w poniedziałki i wtorki w godzinach od 9:00 do 11:30. Wnioski grupowe można składać wyłącznie w Poland Visa Application Centre.

   

  Odbiór paszportów (dla wniosków złożonych w Konsulacie) oraz negatywnych decyzji wizowych (dla wszystkich wniosków): od poniedziałku do piątku od 8:30 do 11:30 oraz od 12:30 do 16:00.

   

  Przypadki losowe

   

  W godzinach pracy Urzędu. Po godzinach i w dni wolne od pracy - telefoniczna konsultacja z dyżurującym konsulem lub wicekonsulem pod nr +86 13500033863.

   

  Kompetencje terytorialne Konsulatu Generalnego RP w Kantonie obejmują:

   

  • Prowincję Guangdong
  • Prowincję Hainan
  • Region Autonomiczny Guangxi Zhuang

   

  Kompetencja terytorialna pozostałych polskich przedstawicielstw konsularnych w Chinach:

   

  • Wydział Konsularny Ambasady RP w Pekinie - Prowincje i miasta wydzielone w ChRL oprócz regonów i prowincji podlegających poniżej wymienionym Konsulatom Generalnym.
  • Konsulat Generalny RP w Chengdu – prowincje: Syczuan, Junnan, Kuejczou (Guizhou) i miasto wydzielone Chongqing.
  • Konsulat Generalny RP w Hongkongu - Specjalny Region Administracyjny Hongkong i Specjalny Region Administracyjny Macao.
  • Konsulat Generalny RP w Szanghaju - miasto wydzielone Szanghaj oraz prowincje: Anhui, Fujian, Jiangsu i Zhejiang.

  Tagi: konsulat

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: