close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KONSUL GENERALNY

 •  

   

  Joanna Skoczek

  Konsul Generalna RP w Kantonie

   

  Joanna Skoczek od 20 października 2014 r. pełni funkcję Konsula Generalnego RP w Kantonie.

   

  Urzędnik służby cywilnej od 2002 roku, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.

  Stypendystka The Fund for American Studies (Geogretown University i Uniwersytet Karola w Pradze), uczestniczka licznych szkoleń z zakresu zarządzania, problematyki europejskiej, prezentacji, zamówień publicznych (m.in. Robert Schuman Foundation w Budapeszcie, European School of Administration w Brukseli, European Institute of Public Administration w Maastricht).

   

  W latach 2012-13 dyrektor Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ, odpowiedzialna za sprawy wizerunku Polski za granicą, wzmacnianie marki Polska oraz funkcjonowanie (24 obecnie) Instytutów Polskich na całym świecie. Promotor wzmacniania działań polskiej dyplomacji publicznej poza Europą.

   

  Pomiędzy 2008 a 2012 koordynator przygotowań administracji polskiej do sprawowania prezydencji w Radzie UE jako dyrektor departamentu w MSZ, wcześniej w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Odpowiedzialna za współpracę z instytucjami UE, innymi państwami członkowskimi oraz ministerstwami i urzędami w kraju, przygotowanie kadr administracji do zadań przewodnictwa, organizację i działania promocyjno-informacyjne.

   

  W latach 2005-08 wicedyrektor Departamentu Polityki Integracyjnej w UKIE, zaś w 2002 – 05 naczelnik w Min. Sprawiedliwości, zaangażowana w tworzenie i rozwój systemu koordynacji polityki europejskiej i negocjacje akcesyjne oraz proces dostosowań polskiej administracji, w tym wymiaru sprawiedliwości, do wymagań członkostwa w UE.

   

  Wykładowca Polskiego Instytutu Dyplomacji, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego (w tym w Polskim Ośrodku Naukowym UJ w Londynie) oraz gościnnie École Nationale d’Administration w Strasburgu i Paryżu, autorka publikacji z dziedziny instytucji i polityk europejskich, prezydencji w Radzie UE, zarządzania w administracji. W latach 2006-2009 i w 2014 koordynator problematyki UE i spraw zagranicznych w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.

   

  Ekspert w projektach wsparcia administracji w Serbii i Czarnogórze, Turcji, Ukrainie, Gruzji i Mołdawii.

   

  Włada biegle jęz. angielskim, francuskim i rosyjskim, konwersacyjnie – włoskim i niemieckim. Uczy się mandaryńskiego.

   

  Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

   

   

  Tagi: konsul

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: